Zespół

Jumanji powstało pod koniec 2006r. z inicjatywy Piotrka Balcarczyka i jego brata Jacka. Zaprosili oni do współpracy perkusistę Tomasza Knapika, z którym Piotrek grał już wcześniej w kilku projektach, oraz basistę Maćka Kusia. Po paru miesiącach do składu dołączyła skrzypaczka Sandra Jurczyńska, którą na początku 2008r. zastąpiła Ola Michalik. W listopadzie 2008, nastąpiła kolejna zmiana w zespole - odszedł Tomek, a zastąpił go Krzysiek Kamiński. Nad całością czuwa manager Dawid Ozimek, który jesienią 2009r. zastąpił Szymona Wesołowskiego.

Kawałki Jumanji z założenia osadzone są w stylistyce rockowej. Jednak w miarę zróżnicowane upodobania muzyczne poszczególnych członków kapeli sprawiły, że w muzyce zespołu szybko zaczęły się pojawiać motywy reggae/ska, a nawet całe utwory z tego gatunku. Ta mieszanka w połączeniu z obecością skrzypiec składa się na specyficzny i rozpoznawalny styl Jumanji.

Zespół koncertował z takimi kapelami jak np. Akurat, Koniec Świata, Tabu, Zabili Mi Żółwia, Myslovitz, Abradab. Ma na koncie również III miejsce na Festiwalu Amatorskich Zespołów Muzycznych "FAZA 2010" w Katowicach, III miejsce w Powiatowym Przeglądzie Młodzieżowych Zespołów Muzycznych w Tarnowskich Górach, III miejsce w 55. Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej im. Norberta Kroczka w Zabrzu oraz wyróżnienie w gliwickim przeglądzie kapel "Postrzyżyny 2008". Latem 2009 roku ukazała się wydana własnym nakładem, debiutancka EP-ka Jumanji, pt. "Życie to gra". W grudniu 2011 roku zespół wydał pierwszą płytę długogrającą "Schematy" pod szyldem wydawnictwa "Zima Records".


Piotr Balcarczyk - wokal, gitara
Jacek Balcarczyk - gitara
Maciej Kuś - gitara basowa
Tomasz Poloczek - skrzypce
Krzysztof Kamiński - perkusja

Management - załatwianie, ustalanie, promocja - same nudy

Zbigniew Mruczek (Mruku)
Dawid Ozimek (Ozim)

ex:

Szymon Wesołowski (manager)
Sandra Jurczyńska (skrzypce)
Tomasz Knapik (perkusja)


specjalne podziękowania dla:

Jacka Ciałowicza (Ciakuz)
Szymona Kusia (Myszon)
Janusza Bacika
aktywnych i pomocnych fanów
i oczywiście naszych rodziców ;)